wtorek, 28 grudnia 2021

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Dorota Kraska
Reprezentuje: Warsztat Otwarty

Temat: "Ziarenka matematyczne - kolejna odsłona"

Czego dotyczą zajęcia: Ziarenka matematyczne to zadania, które mogą (i powinni) rozwiązywać nauczyciele i ich uczniowie na każdym etapie edukacyjnym. Warsztat poświęcony jest pamięci Davida Caina oraz Oli Gębury. Chciałabym przypomnieć ziarenka dotyczące punktów kratowych na sieci kwadratowej oraz trójkątnej. Oprócz zadań bardzo prostych pokażę, jak z teorią punktów kratowych mogą radzić sobie uczniowie na egzaminie ósmoklasisty oraz na egzaminie maturalnym. Zapraszam serdecznie wszystkich, a szczególnie osoby, które z ziarenkami nie miały jeszcze do czynienia.
Dorota Kraska o sobie – nauczyciel w II LO w Pabianicach, konsultant WODN w Zgierzu. Członek ZG SNM. Zbieram gadżety matematyczne i gry planszowe. Matematyka to moja pasja i lubię nią zarażać innych.