czwartek, 16 grudnia 2021

Jolanta Adamczyk - "Pomysłów kilka, jak rozwijać sprawność i zaradność rachunkową uczniów"

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Jolanta Adamczyk
Temat: "Pomysłów kilka, jak rozwijać sprawność i zaradność rachunkową uczniów"

Czego dotyczą zajęcia: Co zrobić, aby uczeń polubił matematykę? To proste. Wystarczy, aby od najmłodszych lat pokazać mu, że uczenie się może być ciekawym i przyjemnym zajęciem. Matematyka w zabawie to najlepszy sposób na motywowanie ucznia do wysiłku intelektualnego. Podczas warsztatów poznacie gry i zabawy arytmetyczne pozwalające rozwijać umiejętności uczniów w zakresie rachunku pamięciowego. Podzielę się również swoimi doświadczeniami i pomysłami w jaki sposób, poprzez ćwiczenia rachunkowe w postaci gier i zabaw, obok techniki rachunkowej, rozwijać uczniów rozumienie pojęć matematycznych oraz matematyczne myślenie. Serdecznie zapraszam.
Jolanta Adamczyk o sobie
 – Jestem nauczycielką, pasjonatką stosowania gier i zabaw w edukacji. Prowadzę zajęcia z dziećmi, jak i z dorosłymi. Bardzo lubię "spotkania edukacyjne", podczas których zabawy i gry są przewodnikiem po świecie matematyki. Tworze materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, które zamieszczam na swoim fanpage "Eduigraszki" na Facebooku .