poniedziałek, 13 grudnia 2021

Ksenia Erdmann, Wojciech Wątor - "ESCAPE ROOM na matematyce"

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Ksenia Erdmann, Wojciech Wątor
Temat: "ESCAPE ROOM na matematyce"

Czego dotyczą zajęcia:  W trakcie warsztatów przedstawimy ideę escape roomu i podzielimy się pomysłami na formułowanie zadań/zagadek. W pierwszej części zajęć uczestnicy i uczestniczki wcielą się w rolę uczniów i wspólnie spróbują zdobyć kod do tajemniczej skrzyni. W drugiej opowiemy jak zorganizować tę formę pracy na lekcjach, omówimy typy zastosowanych zagadek i podzielimy się autorskimi scenariuszami z mnóstwem inspiracji.
Ksenia Erdmann o sobie – nauczycielka matematyki z Wrocławia. Na lekcjach stosuje narzędzia TIK, tworzy szkolne escape roomy. Fanka sketchnotingu. Prywatnie mama kochająca podróże, muzykę i śpiew.

Wojciech Wątor o sobie – nauczyciel matematyki z Embassy International School w Krakowie. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań w edukacji i neurodydaktyki. Po godzinach podróżnik, kucharz i fan dobrej książki.