środa, 15 grudnia 2021

Reprezentuje: Koło Wielkopolskie SNM
Temat:
 "Łamigłówki matematyczne"

Czego dotyczą zajęcia: Rozwiązywanie łamigłówek bardzo korzystne wpływa na umysł. Poprawia się koncentracja i pamięć oraz rozwija się umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Dlatego warto stosować je podczas lekcji m. in. jako przerywniki. Uczestnicy warsztatów będą rozwiązywać różne łamigłówki, które można wykorzystać w edukacji zdalnej i stacjonarnej. Poznają przykłady ciekawych, bezpłatnych konkursów dla uczniów, które mogą być metodą na rozwój uczniowskiej przyjaźni z matematyką. Ciekawostka będą matematyczne święta z łamigłówkami w roli głównej.
Alicja Gawrońska o sobie – nauczyciel dyplomowany z 33-letnim stażem zawodowym, wieloletni członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej, egzaminator OKE, ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli, współzałożyciel Koła Wielkopolskiego SNM. Jako nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim w swojej pracy często wykorzystuję nowoczesne technologie, realizuję projekty edukacyjne. Próbuję zarazić uczniów matematyką poprzez udział w różnych konkursach, w których uczniowie odnoszą sukcesy. Chętnie dzielę się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem m. in. poprzez prowadzenie wykładów i warsztatów na konferencjach matematycznych. Moje artykuły można znaleźć na blogu matematycznym Fundacji Edukacji na Nowo. Zainteresowania: łamigłówki logiczne, fotografia i eksperymenty kulinarne.