środa, 29 grudnia 2021

Andrzej Chojnacki i Weronika Stefańska - "Matematyka z kostką Rubika" - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Andrzej Chojnacki i Weronika Stefańska

Temat: "Matematyka z kostką Rubika"

Czego dotyczą zajęcia: Prezentacja zajęć z matematyki na podstawie innowacji „Matematyka z kostką Rubika”. Zabawy matematyczny logiczne z wykorzystaniem kostki dla klas 4-6. Przykładowe zadania wraz z kartami prac. Pomysły na wykorzystanie kostki w realizacji podstawy programowej na matematyce i informatyce. Kurs układania kostki dla uczestników.
Andrzej Chojnacki o sobie – nauczyciel informatyki i matematyki w Szkole Podstawowej nr 5 w Słupsku. Autor innowacji pedagogicznej z matematyki „Matematyka z kostką Rubika”. Absolwent Studiów Edukacja Nowej Generacji. Obecnie wykładowca na tym kierunku odpowiedzialny za kompetencje cyfrowe nauczycieli. Współinicjator wprowadzenia do szkoły narzędzi Apple i Microsoft. Microsoft Innovative Educator odpowiedzialny za szkolenie nauczycieli.

Weronika Stefańska o sobie – /w przygotowaniu/