piątek, 5 stycznia 2018

Zdzisława Szkotak - warsztat: "Statystyka opisowa w szkole podstawowej - metoda projektu"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Zdzisława Szkotak
Temat: "Statystyka opisowa w szkole podstawowej - metoda projektu"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Podczas warsztatów chciałabym przedstawić swoje propozycje realizacji statystyki opisowej na zajęciach lekcyjnych w szkole podstawowej. Zaprezentuję prace badawcze przygotowane przez uczniów. Razem zastanowimy się nad tematyką prac badawczych, która interesować będzie uczniów.
Zdzisława Szkotak o sobie – Jestem nauczycielką z wieloletnim stażem. Od 19 lat prowadzę i współtworzę konkurs dla uczniów gimnazjum pod nazwą:"POTYCZKI ZE STATYSTYKĄ". Jestem współautorką książki pod tym samym tytułem co powyższy konkurs. Obecnie jestem również przewodniczącą Małej Olimpiady Matematycznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej w naszym województwie.