wtorek, 9 stycznia 2018

Tomasz Grębski - wykład: "Wolfram Alpha w szkole średniej i nie tylko"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Tomasz Grębski
Temat: "Wolfram Alpha w szkole średniej i nie tylko"
Rodzaj zajęć: wykład
Reprezentuje: Oficyna Edukacyjna * Krzysztof Pazdro

Czego dotyczą zajęcia: Program Wolfram Alpha to nowoczesne narzędzie edukacyjne o potężnym potencjale, działające bardzo inteligentnie, rozumiejące nasze pytania, które możemy formułować na wiele sposobów. Celem warsztatów/wykładu jest nie tylko pokazanie niezwykłych możliwości programu oraz jak je wykorzystać, ale przede wszystkim zachęcenie do korzystania z tego narzędzia, które ciągle się rozwija.
Dzięki wykorzystaniu programu Wolfram Alpha, lekcje matematyki stają się bardziej atrakcyjne, a nauczyciel bez wątpienia staje się nowoczesnym nauczycielem, który przy tej okazji również się rozwija i poznaje najnowsze technologie komputerowe. Krótko mówiąc - przyjemne z pożytecznym.

Tomasz Grębski o sobie – Jestem nauczycielem matematyki w II LO w Kraśniku i egzaminatorem maturalnym. Moją pasją jest matematyka i muzyka i od wielu lat poszukuję związków między nimi, a ułatwia mi to fakt, że mam też na swoim koncie pewien dorobek muzyczny powstały w okresie ponad 30 lat. Jako pasjonat matematyki popularyzuję ją gdzie tylko można i jak tylko można. Moje publikacje można przeczytać w czasopismach: Matematyka, Wiedza i Życie, na portalach internetowych, m.in. Wrocławski Portal Matematyczny. Od wielu lat prowadzę też własny portal matematyczny "The Mathteacher" pod adresem www.tomaszgrebski.pl. Na portalu materiały do matury, video lekcje, ciekawe matematyczne spostrzeżenia, o związkach muzyki z matematyką, jak również wiele moich publikacji. Kto raz tam zajrzy na pewno polubi matematykę:)
Więcej na temat autora zobacz tu: www.tomaszgrebski.pl – Portal “The Mathteacher”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz