wtorek, 23 stycznia 2018

Władysława Paczesna - warsztat: "ABC zmian"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Władysława Paczesna
Temat: "ABC zmian"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Nowa Era Sp. z o.o.

Czego dotyczą zajęcia: Na spotkaniu porozmawiamy o rozwijaniu umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania na lekcjach matematyki w klasach 1-3. Podamy przykłady zadań dla najmłodszych uczniów, które pomogą nam nauczycielom poprowadzić dzieci w kierunku prostowania matematycznych zakrętów teraz i na kolejnych etapach kształcenia.

Władysława Paczesna o sobie – absolwentka Liceum Pedagogicznego i Uniwersytetu Warszawskiego jest edukatorem, ekspertem, egzaminatorem, wieloletnim nauczycielem matematyki w szkole podstawowej i doradcą metodycznym z 25–letnim stażem. W swoim dorobku ma wiele publikacji, w tym serię podręczników. Wykorzystując swoje doświadczenia w pracy z uczniem zdolnym, napisała trzy zeszyty ćwiczeń dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej.