środa, 10 stycznia 2018

Joanna Świercz - warsztat: "Kilka niebanalnych sposobów na powtarzanie i utrwalanie materiału"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Joanna Świercz
Temat: "Kilka niebanalnych sposobów na powtarzanie i utrwalanie materiału"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Superbelfrzy

Czego dotyczą zajęcia: Uczenie się i przyjemność nie wykluczają się wzajemnie. To przeczytane niedawno zdanie jest dla mnie inspiracją w szczególności podczas lekcji, utrwalających i powtórzeniowych. Sama szybko się nudzę, nie lubię monotonii dlatego staram się zamieniać lekcje w zabawę. Największym komplementem jest dla mnie stwierdzenie dzieci opuszczających salę: "Fajnie, że dzisiaj nie było matematyki".
Podczas warsztatów pokażę jak bawię się z uczniami, korzystając z przygotowanych przeze mnie gier czy nietypowych pomocy.

Joanna Świercz o sobie – Nauczyciel matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 w Opolu, uczestniczka I i II edycji programu #SuperKoderzy w ścieżce Majsterkowicze i Cyfrowi DJ, obecnie trener programu. Członek Stowarzyszania Nauczycieli Matematyki oraz grupy SuperBelfrzy RP. Autorka publikacji książkowych na temat wykorzystania metod aktywizujących na lekcjach matematyki, prowadzi bloga www.matmainaczej.pl