piątek, 5 stycznia 2018

Dariusz Kulma - wykład: "Skuteczna komunikacja z nowym pokoleniem jako fundament sukcesu nauczyciela matematyki."

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Dariusz Kulma
Temat: "Skuteczna komunikacja z nowym pokoleniem jako fundament sukcesu nauczyciela matematyki."
Rodzaj zajęć: wykład
Reprezentuje: ELITMAT

Czego dotyczą zajęcia: Tematem wykładu będą takie aspekty nauczania, które z pozoru mogą wydawać się nieistotne, a okazuje się, że w pracy nauczyciela są nieodzowne i znacznie mogą poprawić skuteczność nauczania.
Takimi aspektami są m.in. komunikacja międzypokoleniowa, czyli komunikacja z pokoleniem naszych uczniów - pokoleniem „Z”, wykorzystanie w komunikacji psychologii poznawczej, reguł wpływu społecznego czy słów perswazyjnych, a także skuteczna motywacja. Dodatkowo porozmawiamy o tym, jak zwiększyć skuteczność nauczania, wykorzystując m.in. „story telling” czy jedno z najważniejszych narzędzi w rękach nauczyciela czyli GeoGebrę.

Dariusz Kulma o sobie – to nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem, który podejmuje wiele inicjatyw w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym m.in. tytułem Nauczyciel Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Wieloletnie doświadczenia zbierane w pracy z młodzieżą zaowocowały opracowaniem autorskiego systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych i opartego na podstawach psychologii poznawczej. Dariusz Kulma jest autorem kilku projektów edukacyjnych, takich jak „Matematyka Innego Wymiaru” i „Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży”, wcześniej znane pod nazwą „Kwadratura Koła” oraz „E-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”. Jest propagatorem idei przyjaznej matematyki, która znalazła odzwierciedlenie m.in. w zbiorach zadań konkursowych z serii „Kwadratolandia”, w których najmłodszych uczniów przez zawiłości matematyczne przeprowadzają stworzeni przez niego bajkowi bohaterowie prosto z krainy Kwadratolandii. Jest również autorem serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki?”, a dodatkowo prowadzi portal i fanpage dla maturzystów pod taką samą nazwą, prowadząc wsparcie dla maturzystów w całym kraju.
Prywatnie pan Dariusz jest także muzykiem, a jego wielką pasją, oprócz skoków narciarskich, są góry :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz