czwartek, 4 stycznia 2018

Wacław Zawadowski, Krzysztof Mostowski - warsztat: "Matematyka dla nauczycieli"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Wacław Zawadowski, Krzysztof Mostowski
Temat: "Matematyka dla nauczycieli"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Matematyka szkolna niewiele się zmieniła od przeszło 300 lat. A tymczasem tematy, które były ważne kiedyś, straciły swoje znaczenie w dzisiejszym świecie. Pojawiły się inne ważne sprawy, których nie znalazły jeszcze miejsca w matematyce szkolnej.
Np. stochastyka, technologia informacyjna w nauczaniu podstawowym. Projekt "Matematyka dla nauczycieli" proponuje pewien sposób rozwiązania tej ważnej i zaniedbanej sprawy.

Wacław Zawadowski o sobie – emerytowany nauczyciel akademicki matematyki, jeden z autorów programu Matematyka 2001

Krzysztof Mostowski o sobie – Członek założyciel SNM, od początku istnienia stowarzyszenia prowadzę warsztaty. Jestem byłym nauczycielem szkoły podstawowej, wyższej uczelni, dydaktykiem matematyki.