poniedziałek, 22 stycznia 2018

Jerzy Janowicz - warsztat: "Kwartet, czyli na cztery głosy o nowej podstawie i egzaminie po klasie ósmej"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Jerzy Janowicz
Temat: "Kwartet, czyli na cztery głosy o nowej podstawie i egzaminie po klasie ósmej"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Nowa Era Sp. z o.o.

Czego dotyczą zajęcia: Nowa podstawa programowa i nowy system egzaminów, to obecnie gorące tematy. Zmiany, których jesteśmy świadkami, mocno dotyczą różnych gremiów związanych z oświatą. Na spotkaniu spojrzymy na wszystko, co już się stało i co jest jeszcze przed nami oczami• uczniów,
• nauczycieli szkoły podstawowej,
• dyrektorów,
• nauczycieli szkół ponadpodstawowych.
Spojrzenie będzie z pewnością produktywne i na pewno kompetentne, gdyż wszyscy dobrze znamy postawy uczniowskie, jesteśmy nauczycielami, a także znaczna część z nas jest (była? będzie?) pracownikami nadzoru pedagogicznego.
Interesujące efekty z pewnością przyniosą także ćwiczenia związane z egzaminem po klasie ósmej – analiza materiałów CKE i próby tworzenia własnych propozycji.
Czego należy oczekiwać po spotkaniu?
• uporządkowania dotychczasowej wiedzy,
• porównania własnego spojrzenia z opiniami reprezentantów innych środowisk,
• pełniejszego zrozumienia intencji i istoty reformy programowej i organizacyjnej.
Zapraszamy – warto!

Jerzy Janowicz o sobie – /w przygotowaniu/