piątek, 19 stycznia 2018

Barbara Dubiecka-Kruk, Michał Kanarkiewicz - warsztat: "Szach i Mat, czyli szachista i matematyk o tym jak edukacja szachowa wspiera edukację matematyczną"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Barbara Dubiecka-Kruk, Michał Kanarkiewicz
Temat: "Szach i Mat, czyli szachista i matematyk o tym jak edukacja szachowa wspiera edukację matematyczną"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: W czasie warsztatów zaprezentowane zostaną przykłady ćwiczeń z edukacji szachowej, które kształtują i rozwijają kompetencje matematyczne.

Barbara Dubiecka-Kruk o sobie – /w przygotowaniu/


Michał Kanarkiewicz o sobie – Założyciel i właściciel Szkoły Szachowej Pierwszy Ruch, Szachista, trener i konsultant Michał jest szachistą i instruktorem szachowym certyfikowanym przez Polski Związek Szachowy. Specjalizuje się w nauce strategicznego i logicznego myślenia metodami aktywnymi. Od 2012 roku prowadzi treningi i warsztaty szachowe, a do jego grona stałych klientów należy ponad 30 placówek edukacyjnych. W swojej karierze nauczył grać w szachy ponad 2000 uczniów. Michał współpracuje także z uczelniami wyższymi prowadząc wykłady otwarte i pracuje jako wykładowca na studiach podyplomowych – prowadzi zajęcia z wprowadzenia do gry w szachy dla studentów Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Często dzieli się swoją wiedzą w programach edukacyjnych i informacyjnych. Jego eksperckie wypowiedzi pojawiają się m.in. na łamach:Wirtualnej Polski, Trojmiasto.pl, Dziennika Bałtyckiego czy też Gazety Wyborczej. Michał stworzył wspólnie z czołowym wydawnictwem edukacyjnym MAC kurs szkoleń szachowych dla nauczycieli. Artykuły Michała ukazują się na łamach czasopism branżowych, jest ekspertem w magazynie „Together”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz