wtorek, 9 stycznia 2018

Michał Kanarkiewicz - Wieczór Atrakcji: "Wieczór atrakcji z innowacyjnym szachistą"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Michał Kanarkiewicz
Temat:  "Wieczór atrakcji z innowacyjnym szachistą"
Rodzaj zajęć: Wieczór Atrakcji

Czego dotyczą zajęcia: Wieczór atrakcji poprowadzi Michał Kanarkiewicz, ekspert edukacji szachowej, wykładowca akademicki, a także pomysłodawca i właściciel Szkoły Szachowej „Pierwszy Ruch”. Nauczyciel, który wychował przy szachownicy blisko 2000 uczniów. Od pięciu lat z powodzeniem prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji szachowej.Wieczór atrakcji skierowany jest do rodziców, nauczycieli oraz wszystkich osób zainteresowanych rozwojem dziecka.
Podczas naszego spotkania poruszymy zagadnienia związane z praktycznymi korzyściami gry w szachy. Porozmawiamy o nowej podstawie programowej – zapisach dotyczących gry w szachy i możliwościach praktycznego ich zastosowania. Nasz ekspert podzieli się również praktycznymi wskazówkami i wiedzą, jak nauczyć dziecko gry w szachy.
Przewidujemy czas na zadawanie pytań oraz - dla chętnych - praktyczną grę w szachy z prowadzącym. Zachęcamy do ich przygotowania, sprzęt szachowy zapewnia prowadzący. Zapraszamy! Od uczestników warsztatów nie wymagamy umiejętności gry w szachy.

Michał Kanarkiewicz o sobie – Założyciel i właściciel Szkoły Szachowej Pierwszy Ruch, Szachista, trener i konsultant Michał jest szachistą i instruktorem szachowym certyfikowanym przez Polski Związek Szachowy. Specjalizuje się w nauce strategicznego i logicznego myślenia metodami aktywnymi. Od 2012 roku prowadzi treningi i warsztaty szachowe, a do jego grona stałych klientów należy ponad 30 placówek edukacyjnych. W swojej karierze nauczył grać w szachy ponad 2000 uczniów. Michał współpracuje także z uczelniami wyższymi prowadząc wykłady otwarte i pracuje jako wykładowca na studiach podyplomowych – prowadzi zajęcia z wprowadzenia do gry w szachy dla studentów Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
Często dzieli się swoją wiedzą w programach edukacyjnych i informacyjnych. Jego eksperckie wypowiedzi pojawiają się m.in. na łamach:Wirtualnej Polski, Trojmiasto.pl, Dziennika Bałtyckiego czy też Gazety Wyborczej. Michał stworzył wspólnie z czołowym wydawnictwem edukacyjnym MAC kurs szkoleń szachowych dla nauczycieli. Artykuły Michała ukazują się na łamach czasopism branżowych, jest ekspertem w magazynie „Together”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz