czwartek, 17 stycznia 2019

Sławomir Kania - warsztat: "Pozytywna profilaktyka szkolna – współczesne delegacje dla zachowań problemowych uczniów"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Sławomir Kania
Temat: "Pozytywna profilaktyka szkolna – współczesne delegacje dla zachowań problemowych uczniów"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Tematyka: Najważniejsze zagadnienia profilaktyki pozytywnej: potencjał i czynniki chroniące.
W dżungli życia młodych czyli etiologia i specyfika nowych zachowań ryzykownych: agresja elektroniczna, cyberbullying, nadużywanie facebooka, cyberseks, seksting, nadużywanie gier sieciowych i in.
Co szkoła może zrobić dla siebie i uczniów? Znaczenie kultury organizacji i klimatu w szkole dla profilaktyki.
Wykorzystanie potencjałów w profilaktyce szkolnej, czyli dlaczego profilaktyka może być przyjemna?
Kiedy działania profilaktyczne są skuteczne i jak zwiększyć ich skuteczność?

Sławomir Kania o sobie – pedagog, szkoleniowiec, profilaktyk, socjoterapeuta, wykładowca Instytut Nauk Pedagogicznych, Uniwersytetu Opolskiego, założyciel Pracowni Profilaktyki Pozytywnej