środa, 16 stycznia 2019

Jolanta Adamczyk - warsztat: "Zabawy matematyczne z wykorzystaniem liczmanów Gracjana w edukacji dzieci młodszych"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Jolanta Adamczyk
Temat: "Zabawy matematyczne z wykorzystaniem liczmanów Gracjana w edukacji dzieci młodszych"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Szkolenie obejmuje szereg przykładów wykorzystania liczmanów Gracjana w edukacji matematycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pokazuje jak stwarzać sytuacje sprzyjające rozwojowi aktywności poznawczej dziecka, jak rozwijać i wykorzystywać myślenie matematyczne ( logiczne i przestrzenne) u uczniów w celu rozwiązywania problemów teoretycznych i praktycznych. Umiejętności dzieci kształtowane są głównie poprzez czynności manipulacyjne.
To na ich podstawie uczeń stawia i weryfikuje hipotezy, rozwija myślenie matematyczne przechodząc od myślenia zdominowanego przez spostrzeganie do myślenia pojęciowego.  

Jolanta Adamczyk o sobie – wieloletnia nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, autorka programów edukacyjnych i wielu innowacyjnych rozwiązań metodycznych. Od wielu lat interesuje się edukacją matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pasjonatka waldorfskiej i freblowskiej pedagogiki, jak również M. Montessori, C. Freinet'a. Obecnie pracuje w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Prowadzi zajęcia w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Szczególnie interesuje się zastosowaniem założeń pedagogiki zabawy w edukacji, w tym gier i zabaw w edukacji matematycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz