wtorek, 15 stycznia 2019

Joanna Świercz - warsztat: "Matmainaczej - alternatywna dla kart pracy"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Joanna Świercz
Temat: "Matmainaczej - alternatywna dla kart pracy"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Utrwalając pewne umiejętności po wykonaniu wspólnie z uczniami tysiąca przykładów czuję, że powinnam zrobić jeszcze kilkanaście. Wiem jednak, że zbliżam się do granicy, za którą uczniowie dojdą do wniosku, że mają dość i kończą ze mną współprace. Wtedy właśnie sięgam po stworzone przeze mnie alternatywne karty pracy. Ich wykonywanie kończy nawet czasami zabawą w matematyczne podchody. "Przykrywam" żmudne umiejętności ciekawymi aktywnościami.

Joanna Świercz o sobie – certyfikowana trenerka, nauczycielka matematyki w szkole podstawowej, konsultantka ds. nauczycieli matematyki Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, członkini Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członkini grupy Superbelfrzy RP. Autorka ośmiu publikacji książkowych dotyczących m.in. stosowania metod aktywizujących na lekcjach matematyki. Prowadzi bloga www.matmainaczej.pl i fanpage o tej samej nazwie.