sobota, 19 stycznia 2019

Ewa Tondera, Joanna Powązka-Opryszek - warsztat: "Graj w to! Nie tylko na setnej lekcji..."

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Ewa Tondera, Joanna Powązka-Opryszek
Temat: "Graj w to! Nie tylko na setnej lekcji..."
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Nie od dziś wiadomo, że gra i zabawa to bardzo dobry sposób na naukę i utrwalanie wiadomości. Warto wykorzystywać je w codziennej pracy. Na warsztatach pokażemy jak niektóre zagadnienia można ćwiczyć w ciekawej dla ucznia formie. Będą to gry karciane oraz wykorzystujące telefony i tablety.
Ewa Tondera o sobie – Od trzech lat uczę matematyki w jednej z krakowskich podstawówek. Na konferencji reprezentuję grupę roboczą Math Vegas, w której działam wraz z innymi pasjonatami gier. Chętnie urozmaicam dzieciom szkolną codzienność wykorzystując na zajęciach gry, narzędzia TIK, czy prowadząc szkolne koło gier planszowych.

Joanna Powązka-Opryszek o sobie – uczę matematyki w szkole podstawowej. Prywatnie interesują mnie różnego rodzaju gry, więc staram się tą pasją zarazić uczniów. W szkole dodatkowo prowadzę klub gier. Jestem członkiem krakowskiego oddziału SNM oraz grupy roboczej Math Vegas.