czwartek, 3 stycznia 2019

Agata Hoffmann - warsztat: "Nauczyciel matematyki – opiekun praktyk studenckich"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: AGATA HOFFMANN
Temat: "Nauczyciel matematyki – opiekun praktyk studenckich"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Pełnienie funkcji opiekuna praktyk studenckich to jedno z wymagań na stopień nauczyciela dyplomowanego oraz jedno z kryteriów oceny pracy nauczyciela. Warto się zastanowić, jak robić to dobrze. Podczas warsztatu chciałabym określić zasady pełnienia funkcji opiekuna praktyk studenckich przez nauczycieli matematyki.
Szczególną uwagę zwrócę na udzielanie informacji zwrotnej studentowi po obserwowanej oraz przeprowadzonej lekcji. Ważne są również dokumenty – konspekt/scenariusz, karta obserwacji lekcji i ewaluacja własnej pracy jako opiekuna praktyk. Podzielę się swoimi uwagami z dotychczasowych doświadczeń – jestem opiekunem praktyk na Uniwersytecie Wrocławskim.

Agata Hoffmann o sobie – Interesuję się tym, co mogę zrobić, by być lepszym nauczycielem i jak w samodoskonaleniu pomagać innym zainteresowanym. Od samego początku istnienia SNM bardzo pomagają mi w tym propozycje Warsztatu Otwartego. Jestem pracownikiem Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.