piątek, 11 stycznia 2019

Maria Bakuła - warsztat: "Rozwiązywanie zadań tekstowych - schematy czy strategie?"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Maria Bakuła
Temat: "Rozwiązywanie zadań tekstowych - schematy czy strategie?"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Tworzenie strategii rozwiązywania zadań tekstowych oraz problemów matematycznych o zróżnicowanym stopniu trudności.
1. Z czym przychodzą uczniowie - o uczniowskich strategiach przy rozwiązywaniu zadań.
2. Jeśli bez równań, to jak - o różnych strategiach rozwiązywania zadań tekstowych.
3. Poszukiwanie własnych strategii rozwiązywania zadań prezentowanych w różnej formie i ich weryfikacja – wdrażanie do samodzielności.

Maria Bakuła o sobie – nauczyciel konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia w Warszawie Wydział w Radomiu. Dyplom magister matematyki(1980), egzaminator OKE w Warszawie (2002). Edukator nauczycieli matematyki - prowadzenie szkoleń, wykładów, seminariów, treningów i warsztatów metodycznych na terenie różnych ośrodków metodycznych w Polsce - kurs kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej, MSCDN 2005r. - Jako nauczyciel konsultant specjalizuje się w pracy uczniów zdolnych. Autorka i współautorka testów kompetencji, wymagań edukacyjnych uczniów , indywidualnego szkolnego programu nauczania z matematyki. Brała udział w "Badaniu potrzeb nauczycieli matematyki i edukacji wczesnoszkolnej" prowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych. Edukator wydawnictwa WSiP, Pazdro, konsultant Wydawnictwa Operon.Recenzent opracowań nauczycielskich szkolnych programów nauczania, testów kompetencji, publikacji nauczycielskich.