poniedziałek, 7 stycznia 2019

Halina Babik-Dziedzic - warsztat: "Jak przygotować uczniów do dowodzenia twierdzeń?"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Halina Babik-Dziedzic
Temat:  "Jak przygotować uczniów do dowodzenia twierdzeń?"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach zastanowimy się kiedy rozpocząć proces przygotowania ucznia do przeprowadzania własnych rozumowań matematycznych, prowadzących w konsekwencji do zdobycia umiejętności dowodzenia twierdzeń oraz jak zorganizować lekcje, aby ten proces usprawnić. Przeanalizujemy jakie typowe błędy popełniane są przez uczniów oraz zaproponujemy kilka sposobów, które pomogą je wyeliminować.

Halina Babik-Dziedzic o sobie – nauczyciel Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej, opiekun kilkudziesięciu laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, wieloletni opiekun praktyk studenckich.