wtorek, 29 stycznia 2019

Marzena Wierzchowska, Tomasz Wierzchowski - warsztat: "Sztuczki na lekcjach matematyki w szkole średniej"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Marzena Wierzchowska, Tomasz Wierzchowski
Temat: "Sztuczki na lekcjach matematyki  w szkole średniej"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Szkoła przechodzi ciągłe przemiany. Nasi uczniowie to pokolenie Z, które wymaga innego podejścia niż jeszcze kilka lat temu. Na zajęciach chcemy pokazać jak używając portali internetowych (jakzdacmaturezmatyki, zdajmyrazem, zadania.info itp.) i multimediów można prowadzić ciekawe lekcje matematyki i przystępnie tłumaczyć trudne zagadnienia. Pokażemy jak uaktywniać uczniów podczas lekcjach. Liczymy również na ciekawe pomysły uczestników warsztatów.
Marzena Wierzchowska, Tomasz Wierzchowski o sobie – nauczyciele matematyki w LO w Węgorzewie z ponad 25-letnim stażem. Egzaminatorzy egzaminu maturalnego. Od 6 lat organizują Maturę z Matematyki z RMF FM. Współpracują z wydawnictwem Elitmat. W ubiegłym roku na Konferencji SNM prowadzili wykład "Sztuczki Maturalne".