czwartek, 10 stycznia 2019

Monika Pontus-Ćwir - warsztat: "Tajemnicza PANI A4"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Monika Pontus-Ćwir
Temat: "Tajemnicza PANI A4"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Podczas warsztatów odczaruję kartkę A4, która pozwala na wprowadzenie różnych pojęć w sposób ciekawy i niekonwencjonalny. Każdy uczestnik po zajęciach zabierze instrukcje, które będzie mógł wykorzystać na swoich zajęciach. Jeśli szukasz pomysłów na odczarowanie geometrii, zapraszam! Nie będzie tu czasu na nudę.

Monika Pontus-Ćwir o sobie – jestem " pełnoletnią" nauczycielką i pracuję w Społecznej Szkole Podstawowej "Dębinka" w Poznaniu. Pasjonuję się grami planszowymi, zagadkami logicznymi. Bardzo lubię pracę z dziećmi w różnym wieku. Podczas moich lekcji staram się przekazywać pozytywną energię. Na zajęciach prowokuję do myślenia. Ciekawe pytania podczas moich lekcji powodują, że każdy uczeń jest aktywny. Przecież motywacja jest motorem do działania nas wszystkich. Staram się pobudzić motywację do nauki matematyki u moich uczniów. W mojej pracy ciągle szukam pomysłów na to, aby każdy dzień był wyjątkowy. Podczas warsztatów odczaruję kartkę A4, która pozwala na wprowadzenie różnych pojęć w sposób ciekawy i niekonwencjonalny. Każdy uczestnik po zajęciach zabierze instrukcje, które będzie mógł wykorzystać na swoich zajęciach. Jeśli szukasz pomysłów na odczarowanie geometrii, zapraszam! Nie będzie tu czasu na nudę.