środa, 25 stycznia 2017

Katarzyna Chrzanowska i Bogusława Bogucka - warsztat: "Gra w matmę" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Gra w Matmę
Imiona i nazwiska osób współprowadzących zajęcia: Katarzyna Chrzanowska i Bogusława Bogucka
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum
Streszczenie zajęć: Życie to WIELKA GRA! Dzieci uwielbiają gry, a TY? Lubisz grać? Zagraj z nami w "Matmę". Poznasz podstawowe zasady grywalizacji. Dowiesz się, jaką rolę pełni nauczyciel i uczeń w zgrywalizowanym systemie. Przekonasz się, że nie trzeba być informatykiem, żeby wykorzystać TI w grywalizacji.Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Katarzyna Chrzanowska o sobie: Pracuję w Wałbrzyskiej Filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Prowadzę szkolenia między innymi z zakresu matematyki i technologii informacyjno - komunikacyjnych. Przez wiele lat uczyłam matematyki i informatyki na różnych etapach edukacyjnych. Stale poszukuję nowych rozwiązań, nowych metod nauczania matematyki. Moim celem jest złamanie stereotypu, że matematyka to trudny przedmiot, i że "wiedzę tajemną" mogą posiąść tylko nieliczni.

Bogusława Bogucka o sobie: Profesor oświaty, 26 letni staż pracy jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel konsultant DODN od 11 lat. Autorka programu nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej w zakresie edukacji ekologicznej oraz wielu innych publikacji. Pasjonatka niekonwencjonalnych form i metod pracy z dziećmi młodszymi szczególnie dotyczącymi nauk matematyczno-przyrodniczych. Recenzentka autorskich programów nauczania, materiałów dydaktycznych przekazywanych przez nauczycieli oraz przez inne instytucje. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na program ekologiczny. Za swoją pracę otrzymała nagrody prezydenta miasta, marszałka, kuratora oświaty, Ministra Edukacji Narodowej. Nagrodzona medalem KEN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz