czwartek, 5 stycznia 2017

Izabela Przepiórkiewicz - warsztat: "Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów edukacji wczesnoszkolnej" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów edukacji wczesnoszkolnej
Prowadzący zajęcia: Izabela Przepiórkiewicz
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna
Streszczenie zajęć: Dokonamy próby odpowiedzi na pytania: Jak rozwijać zainteresowania i myślenie matematyczne uczniów klas młodszych? Jak rozpoznać, a potem nie zgubić matematycznych talentów? Jaką rolę ma do odegrania nauczyciel przy wspieraniu uzdolnionych matematycznie dzieci? Które ćwiczenia, zabawy i sytuacje życiowe pozytywnie wpływają na rozwój myślenia matematycznego? Jakie brzmią zasady kształtowania inteligencji matematycznej? Co ma wspólnego taniec i gimnastyka z matematyką? 
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 minIzabela Przepiórkiewicz o sobie: Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku nauczanie początkowe. Nauczyciel zajęć komputerowych w edukacji wczesnoszkolnej oraz doradca metodyczny WCDN. Posiada kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki, zarządzania i organizacji oświatą oraz studia podyplomowe Wiedzy o Śląsku. Autorka książek: "Zabytki Polski. Atlas dla ciekawych", "Sam zdobywam odwagę i radzę sobie w trudnych sytuacjach" oraz "Zagadkowy Wrocław". Współautorka programów własnych "Jestem Dolnoślązakiem" i "Jestem Wrocławianinem" oraz projektów dla Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 "Step by Step. Architektura dźwięku. Wrocław opowiedziany na mostach" i Fundacji Grupy PKP "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu (scenariusze lekcji, przewodnik dla dzieci, prowadzenie konferencji krajowej w Warszawie)". Organizatorka licznych kursów, warsztatów oraz konferencji metodycznych dla nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej, informatycznej i regionalnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz