czwartek, 5 stycznia 2017

Katarzyna Chorodeńska - warsztat: "Tam, gdzie taniec zatacza swój krąg" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Tam, gdzie taniec zatacza swój krąg
Prowadzący zajęcia: Katarzyna Chorodeńska
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Tańce w kręgu to tańce dla każdego, dla osób już tańczących jak i dla tych, które z tańcem na co dzień nie mają nic wspólnego. W trakcie warsztatu nauczymy się tańców prostych, wolniejszych składających się z sekwencji kroków, które powtarza się przez cały taniec oraz trochę bardziej energicznych o urozmaiconych figurach. Warsztat obejmie atrakcyjne tańce z różnych stron świata jak i lubiane przez dzieci i młodzież tańce polskie. W trakcie zajęć dowiemy się jak i kiedy wykorzystać taniec w kręgu w pracy nauczyciela. Warsztat adresowany jest do nauczycieli na wszystkich etapach nauczania. Ze względu na formę zajęć wskazane byłoby posiadanie wygodnego obuwia.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Katarzyna Chorodeńska o sobie: Jestem tyflopedagogiem, oligofrenopedagogiem i nauczycielem matematyki w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Prowadzę zajęcia na studiach podyplomowych o kierunku: Tyflopedagogika dotyczące metodyki nauczania matematyki osób z dysfunkcją wzroku. Od wielu lat będąc instruktorem tańca w kręgu wykorzystuję taniec w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współorganizuję imprezy i obozy artystyczne dla dzieci i młodzieży.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz