sobota, 14 stycznia 2017

Jacek Kachel i Jędrzej Nawara - warsztat: "Od robota Sphero do własnej gry komputerowej" w ramach XXVIKKSNM.


Tytuł warsztatów: Od robota Sphero do własnej gry komputerowej
Imiona i nazwiska osób współprowadzących zajęcia: Jacek Kachel i Jędrzej Nawara
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Przedstawienie autorskiego cyklu 10 zajęć wykorzystujących edukacyjne roboty w celu nabycia przez uczniów umiejętności napisania prostej gry w języku Scratch. Zaprezentowane zostaną zalety oraz ograniczenia robotów edukacyjnych (Sphero) oraz wyniki pierwszych prób wdrożenia programu. Program przeznaczony jest dla klas 4-6. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się w praktyce ze scenariuszami pierwszych zajęć.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Jacek Kachel o sobie: Absolwent psychologii oraz komunikacji wizualnej z wieloletnim doświadczeniem w pracy na pograniczu projektowania i programowania. 
W Centrum Edukacyjnym Wrocławskiego Parku Technologicznego, podczas swoich warsztatów dotyczących informatyki i robotyki, pokazuje dzieciom i młodzieży, że programowanie jest łatwym w obsłudze ale potężnym narzędziem do współtworzenia otaczającego nas świata.
Ma nadzieję, że poprzez swoją pracę przyczyni się do powstania pokolenia odpowiedzialnych, ale przede wszystkim kreatywnych i umiejących współpracować ze sobą indywiduów, którzy w wolnych chwilach wesprą go w tworzeniu gier komputerowych.

Jędrzej Nawara o sobie: /w przygotowaniu/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz