piątek, 13 stycznia 2023

Włodzimierz Fechner - Zajęcia dodatkowe dla przyszłych studentów uczelni technicznych

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Włodzimierz Fechner

Temat: "Zajęcia dodatkowe dla przyszłych studentów uczelni technicznych”

Czego dotyczą zajęcia: Podczas warsztatów przedstawimy kilka propozycji zajęć dodatkowych przeznaczonych głównie dla uczniów starszych klas szkoły średniej, które mają na celu rozbudzić zainteresowanie matematyką wykładaną na politechnikach i zachęcić do rozważenia wyboru studiów na kierunku technicznym. Skupimy się na modnej ostatnio analizie danych i zaproponujemy rekreacyjne wprowadzenie do wnioskowania statystycznego.

Włodzimierz Fechner o sobie – pracuje w Instytucie Matematyki Politechniki Łódzkiej. Prowadzi zajęcia dla studentów różnych lat kierunków Matematyka Stosowana oraz Aktuariat i Analiza Finansowa.