czwartek, 5 stycznia 2023

Piotr Nieżurawski - "Matematyka w fizyce - o nowym podręczniku Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego dla klasy 7"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: dr Piotr Nieżurawski
Reprezentuje: GWO, Uniwersytet Warszawski

Temat: "Matematyka w fizyce - o nowym podręczniku Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego dla klasy 7”

Czego dotyczą zajęcia: Nową serię materiałów do nauczania fizyki w szkole podstawowej tworzymy tak, by była ciekawa oraz przystępna dla nauczycieli matematyki, którzy uczą lub zamierzają uczyć fizyki jako przedmiotu dodatkowego. Przedstawimy wdrożone nowatorskie rozwiązania dydaktyczne oraz korelacje z programem matematyki. Oczywiście postaramy się też zaciekawić Państwa fizyką.

Piotr Nieżurawski o sobie – Pracownik i wykładowca Pracownia Dydaktyki Fizyki Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor narzędzi edukacyjnych, które wykorzystywane są przez nauczycieli (m.in. generatora klasówek, zadań i kolokwiów Gezmat czy animowanej mapy fal sferycznych Fale-Patrz) i rysunków satyrycznych o tematyce matematyczno-fizycznej.