wtorek, 20 grudnia 2022

Włodzimierz Szczerba - "Rachunek jest prosty - również rachunek prawdopodobieństwa"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Włodzimierz Szczerba

Temat: "Rachunek jest prosty - również rachunek prawdopodobieństwa”

Czego dotyczą zajęcia: W jaki sposób można wprowadzić rachunek prawdopodobieństwa w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, tak aby uczniowie zrozumieli istotę tego złożonego zagadnienia? Na tych zajęciach postaram się pokazać jak krok po kroku można wprowadzić rachunek prawdopodobieństwa oraz podstawowe, z nim związane, zagadnienia. Postaram się również pokazać, jak rozwiązywać problemy przy użyciu „drzewa”.

Włodzimierz Szczerba o sobie – Ukończyłem wydział chemiczno-matematyczny Akademii Podlaskiej i pracowałem jako nauczyciel matematyki w Polsce przez sześć lat. Od 2005 roku jestem nauczycielem matematyki w Wielkiej Brytanii na różnych poziomach. Uczyłem uczniów od 11 do 18 roku życia o różnych zdolnościach i umiejętnościach. Obecnie uczę matematyki w City College Norwich w Norwich Norfolk. Głównie przygotowuję uczniów do egzaminów maturalnych lecz również poprawkowych GCSE. Jednakże czasami prowadzę zajęcia z matematyki dla studentów inżynierii. Najbardziej interesują mnie niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Moim hobby jest kolekcjonowanie różnych ciekawostek matematycznych i dzielenie się nimi.