czwartek, 22 grudnia 2022

Hanna Mąka - "Matematyczny escape room - pomysł na niebanalne lekcje powtórzeniowe"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Hanna Mąka

Temat: "Matematyczny escape room - pomysł na niebanalne lekcje powtórzeniowe”

Czego dotyczą zajęcia: Na spotkaniu zaprezentuje escape roomy opracowane przez nauczycieli matematyki w ramach prac koordynowanej przeze mnie sieci współpracy działającej w CEN w Białymstoku. To pomysł na lekcje powtórzeniowe zarówno do szkoły podstawowej jak i ponadpodstawowej. Opracowane zadania - zagadki są zgodne z podstawą programową i zawierają zadania egzaminacyjne. Ich wykorzystanie to świetny pomysł na naukę połączoną z zabawą. Będzie można się o tym przekonać, ponieważ wspólnie zagramy i spróbujemy rozwiązać jeden z zaprezentowanych escape roomów.

Hanna Mąka o sobie – wieloletnia nauczycielka matematyki w VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, egzaminator maturalny, doradca metodyczny z matematyki w CEN W Białymstoku, trenerka Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, absolwenta studiów podyplomowych „Psychologia pozytywna w praktyce”. Lubię uczyć (się) z pasją 😊 Taką ideę próbuję zaszczepić również swoim uczniom, wdrażając m.in. metody aktywne i ocenianie kształtujące na swoich lekcjach Taką ideę próbuję zaszczepić również swoim uczniom, wdrażając m.in. metody aktywne i ocenianie kształtujące na swoich lekcjach, których zadaniem jest wspierać uczniów i sprawić, aby nauczanie było efektywne, ale nie nudne.