czwartek, 29 grudnia 2022

Adam Makowski - "Matura 2023 na ostatniej prostej – wyzwania dla nauczyciela"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Adam Makowski
Reprezentuje: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Temat: "Matura 2023 na ostatniej prostej – wyzwania dla nauczyciela”

Czego dotyczą zajęcia: Nowy egzamin maturalny z matematyki od 2023 roku, to nie tylko nowe wymagania, nowy układ arkusza i nowe typy zadań. To również nowe oczekiwania od zdających i nowe podejście do zasad oceniania. Tu wciąż jest wiele pytań i niejasności, a to co wiemy nie napawa optymizmem. Podczas zajęć postaram się przybliżyć zagrożenia wynikające z tych nowości i pokazać sposoby na zniwelowanie ich. Zaproponuję również ciekawe pomysły do pracy z uczniami przygotowującymi się do egzaminu maturalnego w nowej odsłonie. Zapraszam, bo warto widzieć więcej. Do zobaczenia na warsztatach.

Adam Makowski o sobie – jestem nauczycielem matematyki w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, współpracuję z OKE w zakresie egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu maturalnego, od kilkunastu lat pełnię funkcję PZE zarówno na maturze podstawowej jak i rozszerzonej. Należę do wąskiej grupy arbitrów Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego w zakresie egzaminu maturalnego do rozpatrywania odwołań z matematyki. Jestem współautorem licznych publikacji z materiałami diagnostycznymi i przygotowującymi do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty. Moją zawodową misją jest popularyzowanie matematyki i podnoszenie efektów kształcenia matematycznego. Realizację tych działań ułatwia mi pełnienie funkcji wiceprezesa SNM oraz członka Zarządu TUWiNM (organizator Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” w Polsce). Poza matematyką, moją pasją są góry - latem zdobywam górskie szczyty, zimą szusuję na nartach.