środa, 28 grudnia 2022

Marzena i Tomasz Wierzchowscy - "Jak wkręcić uczniów w lekcje matematyki? - część II"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Marzena i Tomasz Wierzchowscy

Temat: "Gauss, ciągi, płaszczyzna, przestrzeń – łączymy różne działy matematyki rozwiązując jeden problem w różnych grupach wiekowych”

Czego dotyczą zajęcia: W szkole mamy uczniów z pokolenia iGEN, którzy doświadczyli nauczania zdalnego w czasie pandemii. Wszyscy są zmotywowani, ale każdy motywuje się inaczej i potrzebuje indywidualnego traktowania. Podczas spotkania pokażemy sprawdzone przez nas metody aktywizujące uczniów na lekcjach matematyki. Podzielimy się pomysłami, które stosujemy w naszej pracy, przygotowując uczniów do matury. Liczymy również na wymianę doświadczeń uczestników warsztatu.

Marzena i Tomasz Wierzchowscy o sobie – Marzena i Tomasz Wierzchowscy
Absolwenci UMK w Toruniu, Doradcy Metodyczni (PORE Giżycko, PODN Kętrzyn), Nauczyciele Matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie, Organizatorzy Matury z Matematyki w RMF FM, Członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki (Koło Pomorskie), Egzaminatorzy Egzaminu Maturalnego, Rodzice Michała, Marty i Hani(w porządku pojawiania się na scenie) Lubimy górskie wędrówki, poezję śpiewaną, filmy, podróże. Kierujemy się hasłem: "Edukacja - to relacja".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz