wtorek, 20 grudnia 2022

Agnieszka Makowczyńska - "Nienudne sposoby na nudne powtórki - Matematyczne Biuro Śledcze"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Agnieszka Makowczyńska

Temat: "Nienudne sposoby na nudne powtórki - Matematyczne Biuro Śledcze"

Czego dotyczą zajęciaW uczeniu matematyki łatwo popaść w rutynę, przecież wszyscy wiedzą, że podstawą nauki jest rozwiązywanie zadań. Jednak to, co jest tak pomocne w nauce, często bywa dla uczniów również nużące. Zadania typu Matematyczne Biuro Śledcze sprawiają, że nudne powtórki mogą być atrakcyjne. Zagadka detektywistyczna, do rozwiązania której prowadzą wskazówki ukryte w zadaniach matematycznych to alternatywa dla zwykłego rozwiązywania zadań.
W czasie warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z kilkoma przykładami Matematycznego Biura Śledczego. Poznają różne typy zadań za pomocą których można kodować wskazówki oraz będą mogli przymierzyć się do skonstruowania własnego zadania.

Agnieszka Makowczyńska o sobie – Nauczycielka matematyki w Autorskiej Szkole Podstawowej Navigo we Wrocławiu. Od początku swojej pracy szukam sposobów na motywowanie i zaciekawienie uczniów matematyką. W swojej pracy stosuję różne metody aktywizujące uczniów od prostego zastosowania gier i zabaw, poprzez zadania ujęte w formę escape roomu czy matematycznego śledztwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz