środa, 28 grudnia 2022

Magda Łukasik - "Zastosowanie myślenia wizualnego w rozwiązywaniu zadań tekstowych"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Magda Łukasik

Temat: "Zastosowanie myślenia wizualnego w rozwiązywaniu zadań tekstowych”

Czego dotyczą zajęcia: Myślenie wizualne jest procesem, podczas którego dokonujemy analizy informacji oraz przedstawiamy dane informacje w najbardziej efektywny i przystępny do zrozumienia i wytłumaczenia sposób. Oznacza to, że myślenie wizualne ma ogromny potencjał do wykorzystania podczas rozwiązywania zadań tekstowych. W trakcie warsztatów przyjrzymy się, jak można dzięki myśleniu wizualnemu wesprzeć uczniów w lepszym rozumieniu treści i skuteczniejszym rozwiązywaniu zadania tekstowego.

Magda Łukasik o sobie – ambasador platformy zlotynauczyciel.pl, twórca Matematycznych Obrazków, popularyzator zastosowania myślenia wizualnego w edukacji matematycznej, autorka pierwszych w Polsce graficznych kart pracy z matematyki dla szkoły ponadpodstawowej