piątek, 16 grudnia 2022

Joanna Świercz - "Jak przygotować i nie zwariować. Kilka skutecznych patentów od Matmainaczej na egzamin ósmoklasisty"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Joanna Świercz

Temat: "Jak przygotować i nie zwariować. Kilka skutecznych patentów od Matmainaczej na egzamin ósmoklasisty”

Czego dotyczą zajęcia: Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty to nie lada wyzwanie dla nauczyciela matematyki. Po pierwsze trzeba umiejętnie poruszać się pomiędzy podstawą programową, a wymaganiami egzaminacyjnymi. Po drugie na co dzień mierzymy się z brakiem motywacji ze strony uczniów i ogromnymi oczekiwaniami rodziców. Kolejnym wyzwaniem jest edukacja włączająca i indywidualizacja podejścia. Podczas spotkania pokażę kilka sprawdzonych pomysłów jak przygotowywać i nie zwariować. Oczywiście jak za każdym razem podczas spotkań z Matmainaczej nie zabraknie zabawy i technologii.

Joanna Świercz o sobie – Certyfikowana trenerka, nauczycielka matematyki w szkole podstawowej, konsultantka ds. nauczycieli matematyki, członkini Zarządu Głównego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członkini grupy Superbelfrzy RP. Autorka 11 publikacji książkowych dotyczących m.in. stosowania metod aktywizujących i technologii na lekcjach matematyki. Prowadzi bloga www.matmainaczej.pl i fanpage o tej samej nazwie. Wyróżniona w konkursie Nauczyciel Roku 2021.