piątek, 16 grudnia 2022

Sylwia Kmieć, Ramona Wiora - "Metoda WebQuest – nie taki diabeł straszny jak go malują"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Sylwia Kmieć, Ramona Wiora

Temat: "Metoda WebQuest – nie taki diabeł straszny jak go malują”

Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach omówimy metodę WebQuest, jako sposób na dobre wykorzystanie Internetu, jednocześnie angażujące naszych uczniów. Pokażemy jak wygląda praca tą metodą, schemat instrukcji oraz zalety jej stosowania. Następnie wspólnie z uczestnikami stworzymy swoje własne WebQuesty.

Sylwia Kmieć  o sobie – nauczycielka matematyki i informatyki. Wykorzystuje narzędzia TIK, aby ułatwić zrozumienie pojęć matematycznych i uatrakcyjnić lekcje. Realizatorka wielu projektów i programów min. Złote Szkoły NBP, #SuperKoderzy, Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Członek grupy pilotażowej oGRAJmatmę Laboratoria Przyszłości z Minecraft EERamona

Ramona Wiora  o sobie – nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem na wszystkich poziomach edukacji. Egzaminatorka egzaminu maturalnego z matematyki i egzaminu ósmoklasisty. Ciągle poszukująca nowych pomysłów i metod. Zaangażowana w wiele projektów matematyczno-informatycznych. Miłośniczka poezji.