piątek, 16 grudnia 2022

Magdalena Glac - "Liczę + Myślę = Wiem"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Magdalena Glac

Temat: "Liczę + Myślę = Wiem”

Czego dotyczą zajęcia: Pracując z dziećmi z klas 4-6 szkoły podstawowej warto uczyć poprzez zabawę. W klasach starszych często brakuje już nam na to czasu. Młodsze dzieci są ciekawe nowych wyzwań, chętnie angażują się nawet w proste aktywności, mają zapał do nauki. Warto to uchwycić i podtrzymać. Podczas zajęć pokażę jak na moich lekcjach i zajęciach dodatkowych wykorzystuję planszę 100 liczb, karty do gry, słomki, czy metr krawiecki i klamerki. Zaprezentuję też kilka sposobów na powtórkę materiału, oraz łamigłówki i gry, które moi uczniowie bardzo lubią. Ponieważ niektóre pomysły pokazywałam już na innych warsztatach, szczególnie zapraszam osoby, które na moich zajęciach jeszcze nigdy nie były.

Magdalena Glac o sobie – Uczę matematyki w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie ... i bardzo tę pracę lubię :) Ucząc, staram się szukać wciąż nowych inspiracji, korzystać z różnych metod, ale też rozwijać to, co sprawdzone i skuteczne. Od kilku lat angażuję się w działalność SNM - przez 6 lat byłam przewodniczącą Bielskiego Oddziału, a teraz jestem w Zarządzie Głównym SNM.