czwartek, 15 grudnia 2022

Krzysztof Ostafiński - "Dlaczego ceny rosną? O tym jak zainteresować młodzież ekonomią, nie tylko z powodu nowego przedmiotu - biznes i zarządzanie"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Krzysztof Ostafiński
Reprezentuje: Fundacja Warszawski Instytut Bankowości

Temat: "Dlaczego ceny rosną? O tym jak zainteresować młodzież ekonomią, nie tylko z powodu nowego przedmiotu - biznes i zarządzanie”

Czego dotyczą zajęcia: Wszyscy jesteśmy codziennie porywani przez ekonomię, a potem zastraszani przez trudne do zrozumienia mechanizmy które nią rządzą. Zaskakują nas m.in. wzrosty cen, zmiany stóp procentowych, wahania kursów dewizowych, nie do końca rozumiemy, skąd biorą się pieniądze, jak powstają miejsca pracy. W trakcie warsztatów pokażemy jak zainteresować młodzież ekonomią, jak na lekcjach matematyki (i nie tylko) wprowadzać elementy edukacji ekonomicznej, jak korzystać z materiałów edukacyjnych nieodpłatnie przekazywanych nauczycielom. Warsztat realizowany jest w ramach projektu Porwani przez Ekonomię (www.porwaniprzezekonomie.pl).

Krzysztof Ostafiński o sobie – dyrektor projektów edukacyjnych w Fundacji Warszawski Instytut Bankowości i w programie Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, prowadzący wykłady na kilkudziesięciu uczelniach na terenie całego kraju, wolontariusz w projekcie BAKCYL, prawnik, socjolog, edukator.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz