czwartek, 8 grudnia 2022

Maria Szczerbik - "Bez tych umiejętności z podstawówki w szkole średniej ani rusz."

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Maria Szczerbik

Temat: "Bez tych umiejętności z podstawówki w szkole średniej ani rusz.”

Czego dotyczą zajęcia: Zajęcia kieruję do nauczycieli matematyki uczących w klasach ósmych szkoły podstawowej oraz tych, którzy uczą w pierwszych klasach szkół maturalnych. Pandemia utrudniła bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem, w wyniku czego wiele ważnych umiejętności nie zostało utrwalonych, co powoduje bardzo duże problemy na lekcjach matematyki w szkole średniej. Chciałabym na tym spotkaniu podzielić się własnymi doświadczeniami w tym zakresie i zwrócić uwagę na najważniejsze błędy, jakie popełniają uczniowie przy wykonywaniu obliczeń lub przekształceń matematycznych.
Maria Szczerbik o sobie – Jestem szczęśliwą emerytką. Przez wiele lat pełniłam różne funkcje w Prezydium ZG SNM.