wtorek, 13 grudnia 2022

Marta Czyrkiewicz - "Randka z matematyką, czyli matematyka w ruchu"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Marta Czyrkiewicz

Temat: "Randka z matematyką, czyli matematyka w ruchu"

Czego dotyczą zajęcia: Efektywne uczenie się według neurodydaktyki to uczenie się poprzez zmysły. Mózg lubi ruch i ruch może stymulować uczenie się uczniów. Siedzenie w ławkach nie sprzyja uczeniu się, im więcej form aktywności fizycznej, tym bardziej efektywny proces poznawania, zapamiętywania oraz uczenia się. Uczestnicy warsztatów wezmą czynny udział w krótkich lekcjach w ruchu, aby lepiej zapamiętać te propozycje. Podczas warsztatów przedstawię kilka sposobów łatwego dodania ruchu w klasie do lekcji matematyki. Pokażę, że można to zrobić z każdym tematem, nie ma znaczenia czy w szkole podstawowej, czy ponadpodstawowej. Nie tylko sprawi to, że Twoje lekcje będą bardziej wciągające, ale także pomoże Twoim uczniom uczyć się efektywniej na lekcji!

Marta Czyrkiewicz – Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne w Niepublicznej Szkole. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody uczenia. Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata. Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką. Prowadzę bloga matematycznego na FB i IG - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na "inne" lekcje matematyki.