wtorek, 27 grudnia 2022

Piotr Nodzyński, Tomasz Masłowski - "MATEMATYCZNE MYŚLENIE"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Piotr Nodzyński, Tomasz Masłowski

Temat: "MATEMATYCZNE MYŚLENIE”

Czego dotyczą zajęcia: Matematyczne myślenie - pozwala uzmysłowić jakie zjawiska zachodzą podczas odkrywania prawd matematycznych. . Jak prowadzić i rozwijać myślenie u uczniów kierując się zagadkową łatwością? Jak rozwijać te matematyczne umiejętności przedstawimy na przykładach od początkowego nauczania, aż do matury rozszerzonej.

Piotr Nodzyński o sobie – nauczyciel, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku (Przewodniczący Zespołu Egzaminatorów na egzaminie ósmoklasisty oraz EPS na egzaminie maturalnym), doświadczenie w pracy na poziomie szkoły podstawowej i liceum. Kilka publikacji w czasopismach matematycznych. Autor i współautor wielu książek do nauczania matematyki na poziomie szkoły podstawowej i liceum. Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członek Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, członek Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Właściciel Wydawnictwa „Aksjomat” specjalizującego się w wydawaniu książek z matematyki. 

Tomasz Masłowski o sobie – nauczyciel, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku (weryfikator Zespołu Egzaminatorów na egzaminie maturalnym). Autor podręczników, zbiorów zadań na poziomie szkoły podstawowej i liceum. Organizator wojewódzkiego konkursu matematycznego im. Stefana Banacha na poziomie liceum w województwie kujawsko – pomorskim. Wicedyrektor X LO w Toruniu im. Stefana Banacha. Lider e-szkoły województwa kujawsko-pomorskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz