wtorek, 27 grudnia 2022

Leszek Wojtasik - "Rozwiązywanie zadań z geometrii analitycznej z wykorzystaniem Geogebry"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Leszek Wojtasik

Temat: "Rozwiązywanie zadań z geometrii analitycznej z wykorzystaniem Geogebry"

Czego dotyczą zajęcia: Warsztaty zostaną poświęcone pokazaniu w jaki sposób Geogebra może pomóc uczniom w zrozumieniu geometrii analitycznej. Geometria analityczna dla naszych uczniów jest jednym z najtrudniejszych działów. Niestety jest to spowodowane faktem, ze uczniowie mają olbrzymie trudności w wyobrażeniu sobie czego dotyczą zadania. Geogebra jest idealnym narzędziem służącym do pomocy w rozwiązywaniu zadań tego typu.

Leszek Wojtasik o sobie – jestem nauczycielem matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im Hugona Kołłątaja w Pińczowie. Na zajęciach staram się szeroko wykorzystywać możliwości pakietu Geogebra oraz zasoby Internetu w szczególności serwisu internetowego Wolfram Alpha. Praca na każdym etapie edukacyjnym (również w placówce resocjalizacyjnej) pozwoliła mi szerzej spojrzeć na nauczanie matematyki w Polsce. Spowodowało to zmiany w moim podejściu do uczniów.