środa, 21 grudnia 2022

Anna Domzała - "4Z(ZRÓB – ZOBACZ, ZROZUM – ZAPAMIĘTAJ)"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Anna Domzała

Temat: "4Z(ZRÓB – ZOBACZ, ZROZUM – ZAPAMIĘTAJ)”

Czego dotyczą zajęcia: Jak wprowadzić uczniów w nowe pojęcia matematyczne wiedząc, że najwięcej korzyści przynosi odkrywanie matematyki. Jak to zrobić? Pobudzić uczniów do działania. Rozpocząć od zadania – wyzwania lub innych aktywności. Podczas spotkania wejdziemy w rolę odkrywców. Przedstawię kilka zagadnień nie tylko geometrycznych, które pobudzają myślenie i aktywizują uczniów.

Anna Domzała o sobie – Nauczycielka dyplomowana z wieloletnim stażem, doradca metodyczny Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, egzaminator egzaminu ósmoklasisty w zakresie matematyki. Pasjonatka origami modułowego oraz haftu matematycznego. Bezustannie poszukująca metod wpływających na rozwój osobisty i rozwój swoich podopiecznych.