piątek, 23 grudnia 2022

Agata Hoffmann, Elżbieta Hoffmann-Guzik - "Po przerwie – MATEMATYKA!"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Agata Hoffmann, Elżbieta Hoffmann-Guzik
Reprezentują: Warsztat Otwarty

Temat: "Po przerwie – MATEMATYKA!"

Czego dotyczą zajęcia: Dialog 7-latka z dziadkiem: Czy wiesz ile to jest pierwiastek ze stu? Wiem, a ty wiesz? Tak, dziesięć! A skąd to wiesz? Kolega z klasy mi powiedział. A on skąd wiedział? Od siostry, z ósmej klasy! Dlaczego 7-latek potrafi tak ekscytować się zasłyszanym faktem matematycznym, a dla wielu uczniów wiadomość, że po przerwie będzie matematyka, wcale nie jest radosna ? I to bez względu na to, czy jest to przerwa międzylekcyjna, czy feryjna. A przecież nam, nauczycielom, zależy na tym, by na lekcje z matematyką uczniowie czekali z ciekawością, zainteresowaniem czy nawet z ekscytacją i by potrafili cieszyć się tym, co właśnie poznali. Podczas warsztatu spróbujemy podzielić się naszymi doświadczeniami w tym zakresie.

Agata Hoffmann o sobie – /w przygotowaniu/

Elżbieta Hoffmann-Guzik o sobie – /w przygotowaniu/