sobota, 31 grudnia 2022

Andrzej Chojnacki - "Kostka Rubika w matematyce"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Andrzej Chojnacki

Temat: "Kostka Rubika w matematyce”

Czego dotyczą zajęcia: Prezentacja zajęć z matematyki na podstawie innowacji „Matematyka z kostką Rubika”. Zabawy matematyczny logiczne z wykorzystaniem kostki dla klas 4-8. Przykładowe zadania wraz z kartami prac. Pomysły na wykorzystanie kostki w realizacji podstawy programowej na matematyce i informatyce. Kurs układania kostki dla uczestników.

Andrzej Chojnacki o sobie – nauczyciel informatyki i matematyki w Szkole Podstawowej nr 5 w Słupsku. Autor innowacji pedagogicznej z matematyki „Matematyka z kostką Rubika”. "Zamień smartfona na kostkę Rubika" to projekt realizowany od kilku lat dla uczniów naszej szkoły, polegający na promocji wszelkich zabaw, rozgrywek, kursów związanych z promowaniem nauczania matematyki i informatyki z wykorzystaniem kostki Rubika.