piątek, 25 listopada 2016

Karol Sieńkowski i Magdalena Sajuk - warsztat: "Soroban - japońskie liczydło. Jak liczyć, po co używać?" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Soroban - japońskie liczydło. Jak liczyć, po co używać?
Prowadzący zajęcia: Karol Sieńkowski i Magdalena Sujak
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Podczas zajęć uczestnicy poznają historię liczydła oraz podstawy obliczeń; dodawanie i odejmowanie, a dla bardziej wytrwałych będą przedstawione elementy mnożenia i dzielenia.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min


Karol Sieńkowski o sobie: Nauczyciel przedmiotów przyrodniczych w Zespole Szkolnym w Cegłowie. Od kilku lat zajmuje się popularyzacją sorobanu w Polsce. Ukończył japoński kurs sorobanu w szkole Ishido Soroban. Jest autorem książek popularyzujących matematykę: "Przygoda z niemożliwymi kształtami" oraz "Sprawnie liczę na sorobanie". Zainicjował Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na sorobanie, które od 3 lat odbywają się w Cegłowie. Prowadzi stronę popularyzującą japońskie liczydło www.akademiasorobanu.pl. Od 2 lat zajmuje się także popularyzacją zajęć z robotyki z naciskiem na aspekty matematyczne w oparciu o australijskie roboty. Nawiązał współpracę z twórcami robotów. Jest autorem polskiego tłumaczenia interfejsu programistycznego robotów. Jego uczniowie w ramach projektu edukacyjnego przetłumaczyli na język polski 3 ebooki poświęcone programowaniu robotów.


Magdalena Sajuk o sobie: Jetem nuczycielką matematyki w Zespole Szkolym w Cegłowie. Od niedawna uczę dzieci obliczeń na sorobanie. Jestem organizatorką Mistrzostw Polski w Obliczeniach na Sorobanie, które od 3 lat odbywają się w Cegłowie. 
W swojej pracy staram się pokazać uczniom, że ucząc się matematyki, można się dobrze bawić. Ukazuję im piękno matematyki oraz jej praktyczny wymiar. W wolnych chwilach poświęcam się swojej pasji - wyszywaniu haftem krzyżykowym.


Więcej informacji o konferencji
Zapisz się na konferencję
Zgłoś swój warsztat i uzyskaj zniżkę w opłacie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz