czwartek, 3 listopada 2016

Ewa Gaweł i Katarzyna Budziłek-Jurek - warsztat: "Ruchome gry matematyczne" w ramach XXVIKKSNM

Tytuł warsztatów: Ruchowe Gry Matematyczne
Prowadzący zajęcia: Ewa Gaweł
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, kwestie ogólnoedukacyjne.
Streszczenie zajęć: Ruchowe gry matematyczne. Zajęcia mają uaktywnić uczestników. Proponowane gry : zabawa z piłką, kółko i krzyżyk, twister... wszystko w ruchu + matematyka = ćwiczenie poprzez zabawę. Powtarzając można wiedzę z każdego działu matematyki: od działań na liczbach naturalnych po twierdzenie Pitagorasa, pola figur na statystyce kończąc. Zapraszam do wspólnej zabawy!
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 45 min.

Ewa Gaweł - nauczyciel dyplomowany matematyki. 25 letni staż pracy jako nauczyciel matematyki, informatyki, podstaw przedsiębiorczości na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, szkół dla dorosłych. Pełnione funkcje w oświacie: nauczyciel, doradca metodyczny, starszy wizytator Kuratorium Oświaty, wicedyrektor szkoły, egzaminator sprawdzianu po szkole podstawowej, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego z matematyki. Inne funkcje społeczne w organizacji związkowej i stowarzyszeniach. Od ponad 20 lat członek SNM.

Katarzyna Budziłek-Jurek - nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich, egzaminator OKE - sprawdzian, egzamin gimnazjalny i matura, ekspert MEN, zainteresowania: muzyka, podróże