środa, 16 listopada 2016

Maria Lerska - warsztat: "Bryły szkieletowe ze słomek" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Bryły szkieletowe ze słomek.
Prowadzący zajęcia: Maria Lerska
Reprezentuje: Warsztat Otwarty
Grupa odbiorców: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Streszczenie zajęć: Tematem warsztatu będą bryły szkieletowe ze słomek, z pięknie zaznaczonymi kątami [między przekątnymi i płaszczyznami] wykonanymi przy pomocy zmodyfikowanego haftu matematycznego. Własnoręcznie wykonamy efektowne i niedrogie pomoce do nauki stereometrii. Warsztat jest adresowany do uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Do tego potrzebne będą tylko kolorowe słomki do napojów , igły , nici, szpilki i wyobraźnia.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Maria Lerska o sobie: Jestem nauczycielem mianowanym, obecnie na emeryturze. Prowadzę jednoosobową działalność edukacyjną - Matematyka Korepetycje - Od gimnazjalisty do studenta. Dodatkowo prowadzę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku warsztaty pt. Papierowy (i nie tylko) Świat Matematyki. Dodatkowe zainteresowania to literatura i turystyka piesza.