wtorek, 29 listopada 2016

Aneta Machnicka i Anna Walc - warsztat: "Przykłady aktywności matematycznej w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: "Przykłady aktywności matematycznej w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej"
Prowadzący zajęcia: Aneta Machnicka i Anna Walc
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Streszczenie zajęć: Aktywność matematyczna ucznia, to praca umysłu ukierunkowana na kształtowanie pojęć i rozumienia typu matematycznego, stymulowana przez sytuacje prowadzące do formułowania i rozwiązywania problemów teoretycznych i praktycznych. Realizacja zasady aktywności wymaga od nauczyciela ciągłego poszukiwania, pogłębiania wiedzy a nawet eksperymentowania.
Aktywność matematyczna uczniów zależy w głównej mierze od tego, jakie strategie, metody i techniki nauczania stosowane są w szkole i właśnie podczas zajęć spróbujemy je Państwu przybliżyć. Uczeń powinien znajdować więcej motywacji do rozwijania własnej aktywności, należy więc tę umiejętność kształcić.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min


Aneta Machnicka o sobie: Od 18 lat pracuje jako nauczyciel matematyki w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Swoją przygodę z SNM rozpoczełam jeszcze jako studentka matematyki. W swojej pracy staram się pokazać uczniom, że ucząc się matematyki, można też się dobrze bawić. Z młodzieżą brałam udział w projektach organizowanych przez Fundację mBanku: "Matma jest cool!" oraz "Matematyka - lubię to!". Moja praca jest moją pasją, a kolejne "małe zwycięstwa" motorem do działania.W swojej pracy staram się być odpowiedzialna, konsekwentna i obowiązkowa. W wolnej chwili relaksuje się przy książce lub na spacerach po okolicy.


Anna Walc o sobie: Nauczycielka matematyki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum Nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskim oraz Gimnazjum Nr 15 w Sosnwocu. Egzaminator OKE, od 1996 r uczestniczyłam w konferencjach Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Uwielbiam swoją pracę nauczyciela, a swoich uczniów pragnę zaciekawić matematyką. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz